Noslēgušies būvdarbi uz autoceļa A12, posmā Viļāni-Rēzekne

24.11.2015

Izpildot līgumā noteiktos termiņus, noslēgušies būvdarbi uz autoceļa A12 Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža (Terehova) posmā no Viļāniem līdz Rēzeknei. Kopumā 180 dienu laikā tika pilnībā nomainīta ceļa konstrukcija. Kopējās rekonstrucijas izmaksas pārsniedz 10 miljonus eiro. Rekonstrukcijas darbos lauvas tiesu veica Rēzeknē bāzētais ceļu būves uzņēmums SIA “Ceļi un tilti”.

Kā norāda uzņēmuma projektu vadītājs Ivo Keišs, šis  ceļa posms ir būtisks gan vietējam reģionam, gan valstij kopumā: “Autoceļš A12 Jēkabpils-Rēzekne-Ludza-Krievijas robeža ir ar augstu satiksmes intensitāti un lielu kravas automašīnu īpatsvaru. Tas savieno Latviju ar Krievijas Federāciju un ir nozīmīga tranzīta artērija. Galvenais mūsu izaicinājums bija būvniecības termiņš, jo no uzsākšanas brīža rekonstrukcija bija jāpaveic trijos mēnešos. Darbi tika uzsākti 2014. gada jūlijā, un 2014. gada novembrī autoceļa posms tika nodots ziemas uzturēšanai ar, praktiski visā garumā, izbūvētām divām jaunām asfaltbetona kārtām. Darbi tika atsākti 2015. gada maijā un jūlijā pilnībā pabeigti.”

Projekta ietvaros tika izbūvētas divas jaunas asfaltbetona kārtas. Lai to paveiktu, SIA “Ceļi un tilti” izmantoja jaunākās ceļu būves tehnoloģijas- izmantojot reciklēšanas metodi, tika nodrošināta iepriekšējā ceļa seguma pārstrāde un izmantošana jaunas konstruktīvās kārtas būvniecībai.

Iepriekšējā ziņa Nākamā ziņa
Atpakaļ uz sludinājumiem

Arhīvs